Dobrovolníctvo

Petržalka sa zazelenala vďaka Orangeu

tvrtok, 09.07.2020

zelen1Niekoľko dobrovoľníkov, obyvateľov Petržalky a zástupcov Orangeu sa dnes zúčastnilo spoločnej výsadby nových stromov a kríkov v najväčšej bratislavskej mestskej časti. Zavŕšili tak spolu projekt Zeleň pre mesto, v rámci ktorého sa mohli aj Petržalčania pridať k realizovaným eko aktivitám v predajniach Orangeu. Za ich snahu im Orange venoval odmenu vo výške 3 300 EUR na výsadbu novej zelene vo svojej mestskej časti. Vnútroblok na Jungmannovej ulici sa tak zazelenal novým stromoradím japonskej čerešne sakury, skupinkou borovíc čiernych, mladým platanom a záhonmi nových kríkov.

V pondelok, 20. júna popoludní sa stretli na Jugmannovej ulici v bratislavskej Petržalke zástupcovia vedenia tejto mestskej časti spolu so zástupcami Orangeu, ako aj s miestnymi obyvateľmi. Cieľom spoločného projektu Petržalky a Orangeu bolo zavŕšenie výsadby zelene, ktorá spríjemní život v tejto časti hlavného mesta Slovenska. Vnútroblok ulice krášli niekoľko nových stromov a kríkov, ktoré pomohli vysadiť pod dohľadom odborníkov aj deti zo susedných základných škôl. Do výsadby novej zelene sa spolu so starostom Petržalky Vladimírom Bajanom a riaditeľom úseku služieb zákazníkom Orangeu Vladislavom Kupkom zapojili aj Petržalčania Samo Tomeček a Marián Greksa, ktorí sa netaja svojím pozitívnym vzťahom k tejto časti Bratislavy. Pomáhali im pritom žiaci zo základnej školy na Černyševského ulici v Petržalke.

Výsadbu zafinancovala spoločnosť Orange Slovensko. Týmto krokom ukončila úspešný projekt Zeleň pre mesto, do ktorého sa minulý rok mohli zapojiť obyvatelia z celého Slovenska. „Vďaka ekologickým aktivitám ako je aktivácia elektronickej faktúry či odovzdanie starého alebo nepoužívaného mobilu mohli naši zákazníci v predajniach Orangeu po celom Slovensku zbierať body, za ktoré potom víťazné lokality získali novú zeleň. Jedným zo šiestich víťazov sa stala aj bratislavská Petržalka. Som rád, že som dnes mohol osobne priložiť ruku k dielu a byť svedkom toho, ako v tejto mestskej časti vyrástol nový kúsok prírody,“ hodnotí projekt Vladislav Kupka, riaditeľ úseku služieb zákazníkom, Orange Slovensko.

Petržalčania, ktorí sa počtom vyzbieraných mobilov, aktivovaných elektronických faktúr a iných eko aktivít zaradili medzi ekologicky najuvedomelejších Slovákov, sa mali možnosť sami vyjadriť, kde je podľa ich názoru nová zeleň najviac potrebná. Verejného plebiscitu sa zúčastnilo až 290 obyvateľov. Takmer 80 percent z celkového počtu hlasov rozhodlo o výsadbe vo vnútrobloku na Jungmannovej ulici. „Teší ma, že Petržalčania v celoslovenskej súťaži dokázali, že im nie je osud životného prostredia okolo nás ľahostajný. Rovnako sme veľmi uvítali možnosť vysadiť takto novú zeleň. Mestská časť sa v ďalšom období bude snažiť prostredie Jungmannovej ulice aj ďalej dotvárať a spríjemňovať pre všetkých obyvateľov,“ povedal na úvod výsadby starosta mestskej časti Bratislava-Petržalka Vladimír Bajan.

Zeleň pre mesto
V rámci kampane Zeleň pre mesto počas leta minulého roku zrealizovali Slováci prostredníctvom návštevy predajne Orangeu vo svojom okolí viac akozelen3 20-tisíc environmentálnych aktivít. Orange vyčlenil pre šesť najaktívnejších miest spolu 19 800 EUR, ktoré boli použité na nákup a revitalizáciu zelene na verejných priestranstvách. Na základe výsledkov súťaže žije najviac ekologicky zmýšľajúcich obyvateľov žije popri bratislavskej Petržalke aj v Banskej Bystrici, Košiciach, Galante, Námestove a Krompachoch. Obyvateľom týchto miest Orange venoval na obstaranie a výsadbu sadeníc 3 300 EUR. Víťazi súťaže boli vyberaní samostatne na západe, v strede a na východe Slovenska, pričom v každej časti Slovenska si výhru odnieslo jedno väčšie a jedno menšie mesto. Bratislavské mestské časti súťažili vzhľadom na počet obyvateľov ako samostatné mestá.

Ďalšie informácie poskytnú:
Peter Tóth, Corporate Affairs Manager
tel. 421 (2) 5851-4818, 421 (905) 014 818
fax: 421 (2) 5851 4053
e-mail: peter.toth@orange.sk

Richard Fides, Media Relations Specialist – spokesman
tel. 421 (2) 5851 4878, 421 (905) 014 878
fax: 421 (2) 5851 4053
e-mail: richard.fides@orange.sk

Zdroj: Orange Slovensko


Garant
  • MINISTERSTVO ŠKOLSTVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Koordinátor
  • iuventa
2020
<< jl >>
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 01 02
 Udalosti
  • Žiadne udalosti.
 
PARTNERI
  • EURO INFO - Slovensko
  • EUROPSKA KOMISIA - Zastúpenie na Slovensku
  • EURÓPSKY PARLAMENT - Zastúpenie na Slovensku
  • C.A.R.D.O.