Dobrovolníctvo

DESIATY ROČNÍK PROGRAMU DARUJTE VIANOCE PATRÍ MEDZI NAJÚSPEŠNEJŠIE

Piatok, 22.10.2021

Slováci chcú pomáhať druhým. Dôkazom je aj historicky najvyšší počet žiadostí o vianočnú podporu zaslaných do charitatívneho programu Darujte Vianoce, ktorý už po desiatky krát zrealizovala Nadácia Orange. Odborná komisia vybrala z celkového počtu 569 podaných žiadostí 177 najkrajších projektov plných lásky a nezištnej snahy pomôcť prežiť krajšie Vianoce tým menej šťastným. V rámci týchto projektov prerozdelí Nadácia Orange viac ako 40 000 eur.

Vianočný charitatívny program Darujte Vianoce dáva aj tento rok šancu prežiť šťastnejšie a radostnejšie sviatky ľuďom, ktorým chýba rodina, domov, zdravie, alebo sa nachádzajú v hmotnej núdzi. Dobrou správou je, že jubilejný desiaty ročník programu zaznamenal zo strany žiadateľov doposiaľ najväčší záujem od svojho založenia – Nadácia Orange zaregistrovala až 569 žiadostí o vianočnú podporu. „Charitatívny program Darujte Vianoce pomáha spájať ochotných darcov a ľudí v núdzi už desať rokov. Sme hrdí na to, že môžeme osláviť okrúhle výročie. Tešíme sa o to viac, že sa tohtoročná výzva pomôcť druhým stretla s doposiaľ najväčším záujmom. Ľudí, ktorí chcú druhým nezištne pomáhať, je medzi nami z roka na rok stále viac, a z toho máme úprimnú radosť,“ povedala správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová.

vianoce2011_2Z rekordného počtu prijatých žiadostí bude podporených 177 vianočných projektov, ktoré vyberala odborná komisia. Nadácia Orange medzi ne prerozdelí finančné príspevky v celkovej hodnote 40 000 €. Program Darujte Vianoce tak opäť pomôže napísať množstvo krásnych vianočných príbehov. Napríklad, viacero rodín v hmotnej núdzi bude mať krajšie Vianoce vďaka darovaniu surovín na prípravu vianočnej kapustnice či sladkým prekvapeniam, ktoré si pod stromčekom nájdu deti. Dvaja telesne postihnutí chlapci zase dostanú na Vianoce nové postele. Mladý študent z detského domova s veľkým talentom sa iste poteší flaute a novému počítaču, vďaka ktorým bude môcť rozvíjať svoj talent. Osamelí, sociálne odkázaní seniori z Nitry zase zažijú pravú vianočnú atmosféru na posedení pri vianočnej večeri. Prehľad podporených projektov nájdete v prílohe tlačovej správy.

Verejná SMS zbierka a vianočné trhy

Šancu darovať krajšie Vianoce tým, ktorí to potrebujú, má aj široká verejnosť. V rámci verejnej finančnej SMS zbierky môže do 31. decembra ktokoľvek v sieti Orange Slovensko zaslať zo svojho mobilného telefónu SMS správu v hodnote 1 euro na číslo 828. Podporiť program Darujte Vianoce je možné aj kúpou vianočných suvenírov na vianočných trhoch v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. V Bratislave tak mali možnosť návštevníci vianočných trhov prispieť v stánku Nadácie Orange v Bratislave 3. - 9. decembra, v Košiciach 5. – 11. decembra a v Banskej Bystrici tak ešte môžu urobiť od 12. do 22. decembra. Dodatočne tak budú podporené aj ďalšie projekty.

10 rokov darovaných Vianoc

Charitatívny program Darujte Vianoce pomáha už desať rokov. Za celé obdobie svojho fungovania program umožnil prežiť krásne vianočné sviatky tisícom ľudí. Za desať rokov Nadácia Orange podporila spolu 1200 projektov z 2963 prijatých žiadostí. Medzi podporené projekty prerozdelila z vlastných zdrojov celkovo sumu 440 000 EUR. Dlhodobo najaktívnejšími zasielateľmi projektov sú obyvatelia Košického, Banskobystrického a Prešovského kraja. Počas siedmich rokov mobilnej finančnej zbierky sa vďaka individuálnym darcom vyzbieralo viac ako 27 000 EUR. Táto čiastka putovala prijímateľom podpory cez ďalších 84 vianočných projektov.


Nadácia Orange je nezisková organizácia, ktorá realizuje filantropické aktivity s cieľom pomôcť riešiť problémy rôznych deficitných skupín spoločnosti na Slovensku. Pod názvom Konto Orange vznikla v roku 2002, pričom nadviazala na aktivity Konta Globtel, ktoré na slovenskom trhu pôsobilo od roku 1998. Aktivity Nadácie Orange sa sústreďujú na tri hlavné oblasti – sociálna integrácia znevýhodnených skupín, vzdelávanie a regionálny rozvoj. Svoju podporu realizuje v rámci vlastných grantových programov a partnerstiev s mimovládnymi neziskovými organizáciami. Zriaďovateľom Nadácie Orange je spoločnosť Orange Slovensko, a. s.

Ďalšie informácie: Richard Fides Orange Slovensko a.s.
tel. 421 (2) 5851-4878, 421 (905) 014 878
e-mail: richard.fides@orange.sk

Garant
  • MINISTERSTVO ŠKOLSTVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Koordinátor
  • iuventa
2021
<< oktber >>
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 Udalosti
  • Žiadne udalosti.
 
PARTNERI
  • EURO INFO - Slovensko
  • EUROPSKA KOMISIA - Zastúpenie na Slovensku
  • EURÓPSKY PARLAMENT - Zastúpenie na Slovensku
  • C.A.R.D.O.